Nobelova cena pre slovenského ministra!

Autor: Martin Chren | 1.4.2005 o 16:14 | Karma článku: 10,22 | Prečítané:  3895x

Bratislava, 1. apríl 2005 -  Asociácia najlepších odborníkov na investičnú ekonómiu Slovenska (ANO-NIE) dnes navrhla švédskej Kráľovskej akadémii nomináciu slovenského ministra hospodárstva Pavla Ruska na Nobelovu cenu za ekonómiu.

Samotný minister sa zatiaľ k svojej nominácii nevyjadril.Samotný minister sa zatiaľ k svojej nominácii nevyjadril.

ANO-NIE  ministra na najprestížnejšie ekonomické ocenenie na svete navrhla za netradičný prístup k liberálnej hospodárskej politike a za objavenie ekonomického „perpetaa mobile“ v znižovaní nezamestnanosti prostredníctvom podplácania zahraničných investorov.

"Hospodárska politika pána ministra nielen prepísala podstatu liberalizmu, keď do tejto teórie zaviedla nové prvky, ako napríklad vyvlastňovanie; objavila dokonca najrýchlejší a najlepší spôsob znižovania nezamestnanosti, ktorý úplne vyrieši tento problém na Slovensku. Ako sme sa presvedčili pri príchode automobilky Hyundai/Kia, unikátna myšlienka pána ministra spočíva v tom, že stačí zahraničným zamestnávateľom ponúknuť 2 milióny korún za vytvorenie jedného pracovného miesta. Celkový problém nezamestnanosti na Slovensku, pri približnom počte 350 tisíc ľudí bez práce, sa tak dá vyriešiť približne za sumu 700 miliárd korún, čo je menej ako polovica ročného HDP Slovenska. Náklady na vyriešenie problému nezamestnanosti unikátnou Ruskovou metódou sú tak napríklad omnoho nižšie ako náklady na zavedenie dôchodkovej reformy," píše sa v liste Asociácie adresovanom členom Nobelovej komisie.

"V prípade, že by podplácanie investorov nevyhovovalo všetkým nezamestnaným," dodávajú predstavitelia asociácie, "ministerstvu hospodárstva môže vypomôcť i Ministerstvo sociálnych vecí, taktiež s jedným zo svojich novátorských opatrení, keď vyplatí každému nezamestnanému dotáciu vo výške približne 100 tisíc korún, aby sa stal podnikateľom minimálne na obdobie dvoch rokov, čiže do najbližších parlamentných volieb."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto v skutočnosti volí populistov a extrémistov, prečo to tak je a čo sa s tým dá robiť

Príklady z regiónov ukazujú, ako sa dá riešiť problém vylúčení.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Vieme, čo nechceme. To je dobrý začiatok

Urobme rozhodnutie, za ktoré sa nám poďakujú generácie.

Parlamentné voľby 2020

Ako voliť vo voľbách a čo pripravujeme na SME.sk? (otázky a odpovede)

Volebné spravodajstvo s výsledkami.


Už ste čítali?