Ženy chcel zákonom posielať do basy, teraz priznal, že ho ani nečítal

Autor: Martin Chren | 21.12.2015 o 8:05 | Karma článku: 14,78 | Prečítané:  7283x

Jozef Mikloško priznal, že vlastný zákon, v ktorom rozdával ženám doživotia a viacročné tresty za umelé oplodnenie, ani nečítal. Normálneho človeka by za taký prístup k práci na hodinu vyrazili. Má Mikloško čo robiť v parlamente?

Na úvod vás možno všetkých prekvapím. Jozefa Mikloška z parlamentu poznám, tykáme si, a ako človeka ho mám celkom rád. Vie byť vtipný.

No proti jeho názorom, ktoré vťahujú do parlamentu náboženské dogmy, budem vždy bojovať. Mikloško je totiž nebezpečný v tom, že svoju, až talibanskú agendu, vie presadzovať veľmi pragmaticky. Nevadí mu spojenie KDH so Smerom, naopak, želal by si ho a aktívne ho podporuje – tak, ako už raz spolu zmenili ústavu, chcel by presadiť oveľa viac obmedzení ľudských práv na Slovensku.

Poslednou kvapkou bol jeho absurdný návrh, aby žena aj lekár dostali za interrupciu doživotné väzenie (paradoxne viac, ako keby zavraždili dieťa po narodení), a aby za umelé oplodnenie dostali obaja rodičia aj lekár 5 až 12 rokov basy.

Jozef Mikloško najprv tento zákon bránil, napríklad aj v diskusii so mnou na TA3. Bránil ho, aj keď všetci ostatní poslanci z KDH, OĽaNO a Smeru, ktorí za zákon hlasovali, začali cúvať a vysvetľovať, že oni to tak nemysleli a v druhom čítaní by hlasovali proti (čo je výhovorka asi ako keby ste doma prichytili zlodeja, ako sa vám hrabe vo veciach, a on by sa vyhováral, že len prišiel pozrieť, čo vám doma chýba, aby vám to na druhý deň mohol priniesť).

No v nedávnom rozhovore pre náboženský magazín cestaplus.sk sa Jozef Mikloško priznal k niečomu ešte oveľa horšiemu: Priznal, že zákon, ktorý predložil a v ktorom mírnix-dírnix rozdával desiatkam tisíc ľudí dlhoročné tresty väzenia, v skutočnosti ani nečítal.

„O 16.30 ma [poslanec Kuffa] vyvolal zo schôdze Svetového apoštolátu Fatimy a v aute som návrh zákona podpísal. Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať,“ hovorí Jozef Mikloško v rozhovore pre cestaplus.sk.

Jozef Mikloško sa teda verejne priznal, že svoju prácu poslanca robí absolútne nepoctivo a nezodpovedne! Predkladať zákon, o ktorého obsahu nemá ani poňatia – to je oveľa horšie, než napríklad omylom zahlasovať za iného poslanca.

Akýkoľvek zákon, ktorý zasahuje do trestného konania, je veľmi závažnou spoločenskou zmenou. Poslanec, ktorý predkladá zákon, v ktorom navrhuje rozdávať doživotné či dlhoročné tresty odňatia slobody, a ani si ho neprečíta, svojim nepoctivým a nezodpovedným prístupom porušil nielen všetky pravidlá poslaneckej práce, ale spreneveril sa sľubu poslanca podľa ústavy.

Ak by hocijaký bežný človek takto pracoval, dostal by z firmy hodinovú výpoveď. Veď si len predstavte, že by ste svojmu šéfovi odovzdali materiál s absurdnými návrhmi ako zmeniť procesy vo firme, a po kritike by ste priznali, že ste ho ani nevideli.

Nepoctivý a nezodpovedný prístup k robote, ako robí Jozef Mikloško, je dôvodom na odchod – a to aj v zamestnaniach, ktoré zďaleka nie sú tak vysoko finančne ohodnotené, ako práca poslanca NR SR.

Je to jasné: Ak KDH Jozefa Mikloška zo svojej kandidátky nestiahne, znamená to, že nielen podporuje absurdné tresty pre matky a ženy, ale že zároveň schvaľuje a podporuje absolútne nepoctivý a nezodpovedný prístup k práci poslanca, nehodný akéhokoľvek verejného činiteľa.

Preto verejne vyzývam KDH, aby Mikloška stiahla z kandidátky do marcových volieb. KDH má teraz možnosť ukázať, či im na poctivej a zodpovednej práci záleží, alebo či budú podporovať nepoctivosť a nezodpovednosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Hygienici spresnili podmienky pre terasy v reštauráciách

Potrebujeme zmenu prístupu, vyzvala prezidentka politikov.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Opatrne s tou demisiou

Matovič zasa siahol po atómovom kufríku.


Už ste čítali?